Akupunktura Klasyczna to nie tylko
zdrowie fizyczne,
lecz również równowaga Ciała, Umysłu i Ducha

dr Malwina Mikuś Nowak

Dla pacjenta

Akupunktura Klasyczna to jedna z najstarszych metod leczenia.

„Leczyć” w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej znaczy rozumieć indywidualne funkcjonowanie człowieka, co niesie za sobą interdyscyplinarne podejście i leczenie. Akupunktura jest jednym z elementów Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. W swoim gabinecie łączę metody medycyny Tradycyjnej Medycyny Chińskiej z medycyną zachodnią. Dobieram indywidualnie program leczenia dostosowany do aktualnego stanu zdrowia.

Stosuję: akupunkturę klasyczną, akupunkturę brzucha, aurikuloterapię, moksoterapię, dietetykę, masaż (m.in. klasyczny, Gua sha, Tiuna), fizjoterapię, np.FDM (Fascial Disortion Model), kinesiotaping.

Najważniejszym elementem w mojej praktyce jest diagnostyka, która określa przyczynę choroby. Podczas diagnozowania dokładnie określamy przyczynę, predyspozycje danego człowieka do zaburzeń zdrowia. Dlatego też pierwsza wizyta trwa około 1,5 godziny. Warto podkreślić, iż według Akupunktury Klasycznej każdy człowiek może mieć inne źródło tych samych symptomów. Trzeba pamiętać, iż odzyskanie zdrowia i utrzymanie równowagi Ciała, Umysłu i Ducha jest procesem który jest osobniczy. 

Kolejne wizyty nie przekraczają 45 minut. Częstotliwość oraz ilość zabiegów uzależniona jest od dolegliwości i konstytucji człowieka czyli jest osobnicza. Igły do zabiegów są sterylne, jednorazowego użytku. 

Warto pamiętać, iż Tradycyjną Medycynę Chińską profilaktycznie. w celu zachowania zdrowia - stosuje się w okresie zmiany pór roku. 

 

Cennik:

  • pierwsza wizyta: 150 zł (czas trwania: 1,5 h),
  • kolejna wizyta: 100 zł (czas trwania: 45 minut).